Skip to content

Boys and Girls Track place Second at South Pointe Meet

202 Reads

0 Comments

Boys Scores                                                                     
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 South Pointe                 85 
   2 Indian Land                  66 
   3 Lewisville                   10 
Girls Scores                                                                    
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 South Pointe                102 
   2 Indian Land                  59 
   3 Lewisville                   11

 

 South Pointe #2                                 
              Distrcit 3 Stadium South, Rock Hill, SC - 3/28/2017               

Boys 100 Meters Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 DAVIS, Marlin        SO Indian Land               11.03        3  (1)   5 
   2 BISHOP, Quinest      SR South Pointe              11.06        3  (2)   3 
   3 PENDERGRASS, Justin  SR South Pointe              11.07        3  (3)   2 
   4 GILMORE, Steven      JR South Pointe              11.55        3  (4)   1 
   5 ST. HILL, Vosheon    SR South Pointe              11.60        3  (5)     
   6 MCCLINTON, Donovan   SO South Pointe              11.65        3  (6)     
   7 ROBINSON, Aj         SR Lewisville                11.67        3  (7)     
   8 MYLES, Raseac        FR South Pointe              11.83        2  (1)     
   9 COBB, Zade           SO Indian Land               11.90        1  (1)     
  10 EKANEM, Isaac        FR South Pointe              11.94        2  (2)     
  11 WITHERSPOON, Jimmy   SR Indian Land               12.29        2  (3)     
  12 WHITE, Nykem         SO South Pointe              12.31        3  (8)     
  13 MITCHELL, Ja'irus    SO South Pointe              12.36        2  (4)     
  14 WITHERSPOON, Grant   8  Indian Land               13.05        1  (2)     
  15 DAVIS, Jakason       SO South Pointe              13.12        2  (5)     
  16 DUNIFER, Zylik       FR Lewisville                14.41        1  (3)     

Boys 200 Meters Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 BISHOP, Quinest      SR South Pointe              22.40        3  (1)   5 
   2 DAVIS, Marlin        SO Indian Land               22.78        3  (2)   3 
   3 GILMORE, Steven      JR South Pointe              23.43        3  (3)   2 
   4 MCCLINTON, Donovan   SO South Pointe              23.64        3  (4)   1 
   5 PENDERGRASS, Justin  SR South Pointe              24.24        2  (1)     
   6 ROBINSON, Aj         SR Lewisville                24.43        3  (5)     
   7 EKANEM, Isaac        FR South Pointe              24.44        3  (6)     
   8 HARDIN, Dennis       SO Indian Land               25.42        3  (7)     
   9 IDEHEN, Dumkele      7  Indian Land               26.53        2  (2)     
  10 JACKSON, Xavier      8  Indian Land               28.06        1  (1)     
  11 DUNIFER, Zylik       FR Lewisville                30.81        2  (3)     

Boys 400 Meters Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 REED, Malcom         SR Indian Land               52.11   2  (1)   5 
   2 REED, Malcom III     SO Indian Land               53.09   2  (2)   3 
   3 CARTER, Dameion      JR South Pointe              53.61   2  (3)   2 
   4 WIGGINS, Quintin     SR Indian Land               55.21   2  (4)   1 
   5 MYLES, Raseac        FR South Pointe              57.07   2  (5)     
   6 EVANS, Terrance      JR Indian Land               59.24   1  (1)     
   7 MITCHELL, Ja'irus    SO South Pointe            1:00.08   2  (6)     
   8 ADAMS, Brian         7  Indian Land             1:04.18   1  (2)     
   9 REYNOLDS, Zack       FR Lewisville              1:14.39   1  (3)     
  10 CABBAGESTALK, Bobby  FR Lewisville              1:18.81   1  (4)     

Boys 800 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 LEYLAND, Connor      JR Indian Land             2:16.72   5 
   2 ALEJANDRO, Juan      JR Indian Land             2:21.70   3 
   3 MASSEY, Choncey      FR South Pointe            2:23.27   2 
   4 ROSS, Austin         SO Indian Land             2:24.15   1 
   5 LAFOLLETTE, Andrew   SO Indian Land             2:26.27     
   6 REED, Malcom III     SO Indian Land             2:30.36     
   7 DIXON, Preston       FR South Pointe            2:31.43     
   8 SHEPARD, Brandon     SO Lewisville              2:32.96     

Boys 1600 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 LEYLAND, Connor      JR Indian Land             4:58.85   5 
   2 ROSS, Austin         SO Indian Land             5:03.96   3 
   3 ALEJANDRO, Juan      JR Indian Land             5:07.06   2 
   4 LAFOLLETTE, Andrew   SO Indian Land             5:17.31   1 
   5 SMITH, Roddy            South Pointe            5:19.27     
   6 STACKS, Austin       JR South Pointe            5:23.10     
   7 DIEMER, Jared        SO Indian Land             5:30.93     
   8 CAMPBELL, Robert     JR South Pointe            5:32.98     
   9 REEVES, Walker       FR Indian Land             5:38.06     
  10 SIMMONS, Ian         SO South Pointe            5:40.61     
  11 MITCHELL, Eric       FR South Pointe            5:41.19     
  12 BLOXHAM, Kyler       FR Indian Land             5:41.65     
  13 REEVES, Ryan         SO Indian Land             5:41.71     
  14 ROSACCO, Michael     FR Indian Land             5:45.22     
  15 BRAVO, Jose          7  Indian Land             5:52.84     
  16 GUERRA, Rafael       FR South Pointe            6:27.27     

Boys 3200 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 LEYLAND, Connor      JR Indian Land            11:33.18   5 
   2 SMITH, Roddy            South Pointe           11:34.72   3 
   3 STACKS, Austin       JR South Pointe           11:57.64   2 
   4 DIEMER, Jared        SO Indian Land            12:23.34   1 
   5 CAMPBELL, Robert     JR South Pointe           12:26.39     
   6 REEVES, Walker       FR Indian Land            12:39.61     
   7 BLOXHAM, Kyler       FR Indian Land            13:03.68     
   8 BRAVO, Jose          7  Indian Land            13:05.29     
   9 ROSACCO, Michael     FR Indian Land            13:05.78     
  10 REEVES, Ryan         SO Indian Land            13:06.69     

Boys 110m Hurdles Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 FUNDERBURK, Keenan   JR South Pointe              17.44        2  (1)   5 
   2 MANN, Antonio        SO South Pointe              17.76        2  (2)   3 
   3 WHILEY, Phillip      SR Indian Land               19.94        1  (1)   2 
   4 HALL, Melvin         FR South Pointe              20.06        2  (3)   1 
   5 REED, Garret         JR South Pointe              20.36        2  (4)     
   6 WITHERSPOON, Grant   8  Indian Land               21.98        1  (2)     
   7 JACKSON, Xavier      8  Indian Land               22.04        1  (3)     
   8 MCKINNEY, James      JR South Pointe              23.29        2  (5)     

Men's 400m Hurdles Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 MCKINNEY, James      JR South Pointe            1:01.33   2  (1)   5 
   2 FUNDERBURK, Keenan   JR South Pointe            1:02.51   2  (2)   3 
   3 MANN, Antonio        SO South Pointe            1:09.81   2  (3)   2 
   4 WITHERSPOON, Grant   8  Indian Land             1:16.36   1  (1)   1 
   5 HALL, Melvin         FR South Pointe            1:16.63   2  (4)     
   6 JACKSON, Xavier      8  Indian Land             1:20.54   1  (2)     
   7 SAXTON, Bj           FR Lewisville              1:28.21   1  (3)     

Boys 4 x 100m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 South Pointe               43.37   5 
   2 South Pointe               44.86     
   3 Indian Land                45.03   3 
     South Pointe                 DNF     

Boys 4 x 400m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 Indian Land              3:37.98   5 
   2 South Pointe             3:40.77   3 
   3 South Pointe             4:01.56     

Boys 4 x 800m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 Indian Land              9:22.33   5 
   2 South Pointe             9:45.16   3 
   3 South Pointe            10:08.85     

Boys High Jump Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
     REED, Garret         JR South Pointe               NH     
     SIKORSKI, Joesph     SR Indian Land                NH     
     WHILEY, Phillip      SR Indian Land                NH     

Boys Pole Vault Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 REED, Garret         JR South Pointe            9-0   5 
     CURRY, Jalen         SO South Pointe               NH     

Boys Long Jump Finals
====================================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark       Pts 
====================================================================
   1 ROBINSON, Aj         SR Lewisville             21-5        5 
   2 ST. HILL, Vosheon    SR South Pointe           20-3        3 
   3 FUNDERBURK, Keenan   JR South Pointe           19-3        2 
   4 MCKINNEY, James      JR South Pointe           18-9        1 
   5 EKANEM, Isaac        FR South Pointe           18-2          
   6 WHILEY, Phillip      SR Indian Land           16-11          
   7 SIKORSKI, Joesph     SR Indian Land            16-3          
     DUNIFER, Zylik       FR Lewisville               FOUL          
     GILMORE, Steven      JR South Pointe             FOUL          
     HALL, Melvin         FR South Pointe             FOUL          

Boys Triple Jump Finals
====================================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark       Pts 
====================================================================
   1 ROBINSON, Aj         SR Lewisville             41-5        5 
   2 MAYFIELD-MCKEE, Geom SR South Pointe         39-5.50        3 
   3 GORDEN, Zackery      SR South Pointe           36-3        2 
   4 WHILEY, Phillip      SR Indian Land          35-2.50        1 
   5 SIKORSKI, Joesph     SR Indian Land            34-3          
   6 DUNIFER, Zylik       FR Lewisville             28-7          

Boys Shot Put Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 PICKETT-HICKS, Jalen JR South Pointe          43-11   5 
   2 NEELY, Rogdricus     JR South Pointe           37-8   3 
   3 MONGOMERY, Jeremy    SR Indian Land            36-4   2 
   4 COOPER, DeLon        SO South Pointe          34-11   1 
   5 BOSNIC, Allen        SR Indian Land            33-5     
   6 LOPEZ-COLEMAN, Chanc SO South Pointe           31-3     
   7 HUGHES, Mackenzey    SR South Pointe           29-8     
   8 STROUD, John         SO Lewisville             29-0     
   9 MCCOY, Daryl         SO South Pointe          26-10     
  10 ILLENZ, Joseph       FR South Pointe           26-3     
  11 BLOXHAM, Kaden       FR Indian Land            24-6     

Boys Discus Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 LOPEZ-COLEMAN, Chanc SO South Pointe          111-4   5 
   2 SIKORSKI, Joesph     SR Indian Land          101-11   3 
   3 HUGHES, Mackenzey    SR South Pointe           96-2   2 
   4 MONGOMERY, Jeremy    SR Indian Land            94-9   1 
   5 MCCOY, Daryl         SO South Pointe           92-5     
   6 ILLENZ, Joseph       FR South Pointe           92-3     
   7 COOPER, DeLon        SO South Pointe          91-10     
   8 PICKETT-HICKS, Jalen JR South Pointe           90-1     
   9 NEELY, Rogdricus     JR South Pointe           88-8     
  10 CURRY, Jalen         SO South Pointe           87-0     
  11 BOSNIC, Allen        SR Indian Land           82-11     
  12 BLOXHAM, Kaden       FR Indian Land            71-9
Girls 100 Meters Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 BISHOP, Haley        FR South Pointe              12.46        4  (1)   5 
   2 BOYD, Amber          SR South Pointe              13.06        4  (2)   3 
   3 FITZGERALD, Empress  7  Indian Land               13.16        4  (3)   2 
   4 MARSHALL, Nyah       FR South Pointe              13.30        4  (4)   1 
   5 SPIKES, Carl'asia    SO South Pointe              13.39        4  (5)     
   6 GAITON, Terriane     JR South Pointe              13.46        4  (6)     
   7 YOUNG, Sean          SO South Pointe              13.48        3  (1)     
   8 JOHNSON, Mikeya      SR South Pointe              13.63        3  (2)     
   9 FOSSETT, Kaitlyn     SO Lewisville                13.63        4  (7)     
  10 MASSEY, Jade         FR South Pointe              13.69        3  (3)     
  11 DOUGLAS, Casey       SO South Pointe              13.74        3  (4)     
  12 MCCROREY, Toree      SR South Pointe              13.90        3  (5)     
  13 FOSSETT, Jada        FR Lewisville                13.94        3  (6)     
  14 MAYS, Genayah        JR South Pointe              14.18        2  (1)     
  15 WALLACE, Makalah     JR Indian Land               14.20        4  (8)     
  16 SHROPSHIRE, Gabby    SO Lewisville                14.55        1  (1)     
  17 LAW, Paje            SO Indian Land               14.61        2  (2)     
  18 THOMPSON, Isabel     SO Indian Land               14.63        1  (2)     
  19 MCMANUS, Aislinn     FR Indian Land               14.81        2  (3)     
  20 DARBY, Akiera        SO South Pointe              14.85        2  (4)     
  21 CLOUD, Ken'Jerica    FR Lewisville                14.97        2  (5)     
     LEAKS, Zaria         SO South Pointe                 FS        1          

Girls 200 Meters Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 BISHOP, Haley        FR South Pointe              26.26        4  (1)   5 
   2 FITZGERALD, Empress  7  Indian Land               26.87        3  (1)   3 
   3 BOYD, Amber          SR South Pointe              27.20        4  (2)   2 
   4 MOORE, Riley         JR South Pointe              27.55        4  (3)   1 
   5 WALLACE, Makalah     JR Indian Land               27.67        4  (4)     
   6 SPIKES, Carl'asia    SO South Pointe              27.84        3  (2)     
   7 DOUGLAS, Casey       SO South Pointe              27.88        3  (3)     
   8 FOSSETT, Kaitlyn     SO Lewisville                28.32        3  (4)     
   9 YOUNG, Sean          SO South Pointe              28.38        2  (1)     
  10 FOSSETT, Jada        FR Lewisville                28.71        1  (1)     
  11 JOHNSON, Mikeya      SR South Pointe              28.90        4  (5)     
  12 CLYBURN, Asia        FR South Pointe              29.74        2  (2)     
  13 WILSON, Ayana        JR Indian Land               29.99        1  (2)     
  14 DAWE, Jessica        FR Indian Land               30.45        2  (3)     
  15 STEWART, Nykhia      7  Indian Land               30.47        1  (3)     
  16 SHROPSHIRE, Gabby    SO Lewisville                31.06        2  (4)     
  17 DARBY, Akiera        SO South Pointe              32.37        3  (5)     
     GAITON, Terriane     JR South Pointe                DNF        4          
     MOBLEY, Diamond      SO South Pointe                 DQ        4          

Girls 400 Meters Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 MOORE, Riley         JR South Pointe            1:03.49   2  (1)   5 
   2 DOUGLAS, Casey       SO South Pointe            1:04.06   2  (2)   3 
   3 MCCROREY, Toree      SR South Pointe            1:06.17   1  (1)   2 
   4 ANDREWS, Artiana     SO Indian Land             1:06.31   1  (2)   1 
   5 MILLER, Tymahariah   SO Indian Land             1:06.43   2  (3)     
   6 MOBLEY, Diamond      SO South Pointe            1:06.47   2  (4)     
   7 SULLIVAN, Kendall    FR Indian Land             1:10.75   2  (5)     
   8 WADE, Jayla          SO Lewisville              1:13.40   1  (3)     
   9 OVERSTREET, Devon    SO Indian Land             1:15.21   1  (4)     
  10 MAYS, Genayah        JR South Pointe            1:16.67   1  (5)     
  11 PENLAND, Jadyn       FR Lewisville              1:20.26   1  (6)     
  12 CABBAGESTALK, Tianna JR Lewisville              1:32.41   1  (7)     

Girls 800 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 RODMAN, Kaitlyn      FR Indian Land             2:31.32   5 
   2 FLYNN, Megan         SO Lewisville              2:40.20   3 
   3 LOPEZ-COLEMAN, Ania  SO South Pointe            2:52.95   2 
   4 SIZEMORE, Baileigh   SO Indian Land             3:00.17   1 
   5 NOLL, Ella           8  Indian Land             3:01.16     
   6 FLYNN, Ashley        7  Lewisville              3:05.87     
   7 BOWLING, Katie       FR Indian Land             3:11.77     
   8 BROWN, Julia         8  Indian Land             3:21.81     
   9 IRVIN, Cassidy       JR Indian Land             3:23.62     
  10 COX, Matheson        8  Indian Land             3:49.53     

Girls 1600 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 RODMAN, Kaitlyn      FR Indian Land             5:42.50   5 
   2 FLYNN, Megan         SO Lewisville              5:56.32   3 
   3 SIZEMORE, Lauren     8  Indian Land             6:05.44   2 
   4 SIZEMORE, Baileigh   SO Indian Land             6:32.41   1 
   5 RUSHING, Braeden     FR Indian Land             6:49.04     
   6 BROWN, Julia         8  Indian Land             7:22.70     
   7 IRVIN, Cassidy       JR Indian Land             7:42.05     
   8 LOVERN, Shelley      JR Lewisville              8:57.19     

Girls 3200 Meters Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 RODMAN, Kaitlyn      FR Indian Land            12:28.04   5 
   2 SIZEMORE, Lauren     8  Indian Land            12:50.32   3 
   3 SIZEMORE, Baileigh   SO Indian Land            12:54.73   2 
   4 RUSHING, Braeden     FR Indian Land            13:02.12   1 

Girls 100m Hurdles Finals
===============================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time       Ht. (Pl) Pts 
===============================================================================
   1 HICKS, Jasmine       SO South Pointe              18.32        2  (1)   5 
   2 HARDEN, Blakely      FR Indian Land               18.35        2  (2)   3 
   3 GRIFFIN, Kendall     FR Indian Land               18.37        2  (3)   2 
   4 FINDLEY, Alexis      SR South Pointe              18.40        2  (4)   1 
   5 FAGO, Jazzlyn        JR Indian Land               19.47        1  (1)     
   6 LUJAN, Abby          JR South Pointe              21.03        1  (2)     

Women's 400m Hurdles Finals
=================================================================
  Pl Name                 Yr Team                       Time Pts 
=================================================================
   1 FINDLEY, Alexis      SR South Pointe            1:11.87   5 
   2 HICKS, Jasmine       SO South Pointe            1:19.73   3 
   3 MOHR, Kaitlyn        FR Indian Land             1:22.03   2 
   4 NOLL, Ella           8  Indian Land             1:22.46   1 
   5 FITZGERALD, Nalajah  SR Indian Land             1:23.47     
   6 HARDEN, Blakely      FR Indian Land             1:24.82     

Girls 4 x 100m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 South Pointe               49.17   5 
   2 South Pointe               50.51     
   3 Indian Land                52.03   3 

Girls 4 x 400m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 South Pointe             4:22.51   5 
   2 Indian Land              4:35.12   3 
   3 Lewisville               4:52.48     

Girls 4 x 800m Relay Finals
============================================
  Pl Team                        Time Pts 
============================================
   1 Indian Land             11:48.65   5 
   2 Lewisville              13:20.41   3 

Girls High Jump Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
  1J BOYD, Amber          SR South Pointe           4-10   5 
     MOHR, Kaitlyn        FR Indian Land             4-8   3 
  2J LUJAN, Abby          JR South Pointe            4-8   2 
  4J FAGO, Jazzlyn        JR Indian Land             4-8   1 
  5J MARSHALL, Nyah       FR South Pointe            4-8     
     GRIFFIN, Kendall     FR Indian Land             4-6     
     LOPEZ-COLEMAN, Ania  SO South Pointe            4-4     
     MYLES, Skyayshia     SO South Pointe            4-4     
     WADE, Jayla          SO Lewisville              4-2     
     COX, Matheson        8  Indian Land                NH     

Girls Pole Vault Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 LUJAN, Abby          JR South Pointe            8-0   5 

Girls Long Jump Finals
====================================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark       Pts 
====================================================================
   1 CRAIG, Quaneshia     SR South Pointe         15-1.50        5 
   2 SPIKES, Carl'asia    SO South Pointe          14-10        3 
   3 MARSHALL, Nyah       FR South Pointe         14-8.50        2 
   4 MORRIS, Megan        SO Indian Land            14-5        1 
   5 MOBLEY, Diamond      SO South Pointe         14-3.50          
   6 LOPEZ-COLEMAN, Ania  SO South Pointe           14-2          
   7 MYLES, Skyayshia     SO South Pointe           14-1          
   8 WADE, Jayla          SO Lewisville             13-9          
   9 JACKSON, Katelyn     SO South Pointe           13-5          
  10 HARDEN, Blakely      FR Indian Land            13-2          
  11 HICKS, Jasmine       SO South Pointe         13-0.50          
  12 GRIFFIN, Kendall     FR Indian Land            12-7          
  13 ASTON, Shamirah      SO Indian Land            12-3          
  14 BELTON, Kierra       SO South Pointe           12-1          
  15 STOWERS, K           FR Indian Land          11-11.5          

Girls Triple Jump Finals
====================================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark       Pts 
====================================================================
   1 BELTON, Kierra       SO South Pointe           32-1        5 
   2 CRAIG, Quaneshia     SR South Pointe         31-5.50        3 
   3 WADE, Jayla          SO Lewisville             31-3        2 
   4 MYLES, Skyayshia     SO South Pointe           29-1        1 
   5 LOPEZ-COLEMAN, Ania  SO South Pointe          28-10          
   6 MORRIS, Megan        SO Indian Land            28-0          
   7 GRIFFIN, Kendall     FR Indian Land            26-5          
   8 ASTON, Shamirah      SO Indian Land          25-6.50          

Girls Shot Put Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 FUNKE, Adisan        JR South Pointe           33-1   5 
   2 ROBERSON, Jonna      JR South Pointe           32-2 2.5 
   2 EKANEM, Indongesit   FR South Pointe           32-2 2.5 
   4 BENJAMIN, Dasaira    SR Indian Land           27-10   1 
   5 MCCULLOUGH, Elexis   FR South Pointe           27-1     
   6 DUNCAN, Osjara       SR Indian Land           22-11     
   7 ROSS, Tylaundria     SO Lewisville            19-11     

Girls Discus Finals
===============================================================
  Pl Name                 Yr Team                     Mark Pts 
===============================================================
   1 EKANEM, Indongesit   FR South Pointe         103-11   5 
   2 FUNKE, Adisan        JR South Pointe           97-5   3 
   3 BENJAMIN, Dasaira    SR Indian Land            76-7   2 
   4 DUNCAN, Osjara       SR Indian Land           60-10   1 
   5 MCCULLOUGH, Elexis   FR South Pointe           60-8     
   6 CLOUD, Ken'Jerica    FR Lewisville            41-11     
   7 ROSS, Tylaundria     SO Lewisville            39-10     
  • Latest Photo Galleries

    View More Galleries

  • SUPPORT OUR SPONSORS

  • FOLLOW US ON TWITTER

    New Story: Wrestling is selling Boston Butts for $40 Pre Order by November 28th ilwarriors.com/2017/11/16/wre… pic.twitter.com/W5NwmdCc0s

    About 6 days ago · reply · retweet · favorite

  • LIKE US ON FACEBOOK