Warriors Official Sponsor

All State & All Region Selections

SHRINE BOWL

1961 – GEORGE SUTTON

 

NORTH-SOUTH ALL STAR GAME

1966- HEATH SUTTON

1991- JAMES HOOD

2004- MICHAEL KIMBRELL

2005- KAMAAL McILWAIN

2011- RONDREAS TRUESDALE

2013 – MANNY MCCORD

2014 – SHEA RODGERS

 

ALL STATE

 

2015 – JACOB WILLIAMS

2014 – SHEA RODGERS

2013 – MANNY MCCORD, SHEA RODGERS

2011 – RONDREAS TRUESDALE, MARC MORRIS, TREY EAVES

2010 – BREYON WILLIAMS, RONDREAS TRUESDALE, JARRELL ROBINSON

2008 – KEYADD MILLER

2007 – KEYADD MILLER

2005- JONATHON METZELAARS, WILLIE HOOD, KAMAAL McILWAIN

2004- MICHAEL KIMBRELL, RONDALE TRUESDALE

2003 – PETE SISTARE, GREG THOMAS

2002- B.J. BROWN, GREG THOMAS

2001- B.J. BROWN

2000- B.J. BROWN, MATT CARNES

1999- JOEY BLETHEN, JASON CARNES, BRETT FURR, TRISTIAN TURNER

1995- TERRY CHAMBERS, JEREMY COLLINS, CHRIS HURST

1994- SCOTT MCCARVER

1993- JASON JOHNSTON

1991- JAMES HOOD

1989- WILL LAMBERT

 

ALL REGION   (since 2001)

 

2001- B.J. BROWN, JOSH SUTTON

2002- B.J. BROWN, JOSH SUTTON, PETE SISTARE, GREG THOMAS

2003- ADRAIAN ADAMS, MICHAEL KIMBRELL, JOEL McCLENNEN, PETE SISTARE, GREG THOMAS

2004- MICHAEL KIMBRELL, RONDALE TRUESDALE

2005- CORVIS CRAWFORD, WILLIE HOOD, KEVIN McAFEE, KAMAAL McILWAIN, JONATHON METZELAARS, MICHAEL WHETSTONE

2006- DREW CARLTON, CORVIS CRAWFORD, KEVIN McAFEE

2007 – CHAD CARLTON, KEYADD MILLER

2008 – CHAD CARLTON, KEYADD MILLER

2009- DIMITRI ANTHONY, JARRELL ROBINSON

2010 – JOHNNY MACE, DANIEL HELMS, MARC MORRIS, REGGIE WYATT, JARRELL ROBINSON, BREYON WILLIAMS, RONDREAS TRUESDALE, AJ GORDON

2011 – RONDREAS TRUESDALE, MARC MORRIS, TREY EAVES, DJ MOORE, CJ WHITE, JOSH WILLIAMS

2012 – JIMMY LOCKLEAR, MANNY MCCORD, SHEA RODGERS

2013 – MANNY MCCORD, SHEA RODGERS, TERREL WHITE, AUSTIN GORDON

2014 – SHEA RODGERS, AUSTIN GORDON, DWYANTE BATES, JACOB WILLIAMS

2015 – AUSTIN GORDON, JACOB WILLIAMS, LEE MASSEY, DILLON HOWIE

 

WARRIORS THAT PLAYED IN COLLEGE

GEORGE SUTTON – CLEMSON

GARY MOORE – GARDNER WEBB

JOE SUTTON – CLEMSON

HEATH SUTTON – NEWBERRY COLLEGE

WILSON SUTTON – NEWBERRY

SHELLY MULLIS – WOFFORD

MIKE CAROUTH – WOFFORD

BRIAN GORDON – GARDNER WEBB

CHARLES BARNES – GARDNER WEBB

JUSTIN ADAMS – MARS HILL

ERIC FURR – MARS HILL

MARIO DONATO – LENOIR RHYNE

BJ BROWN – CHARLESTON SOUTHERN

JOSH SUTTON – GUILFORD COLLEGE

BRENNAN CHOATE – GUILFORD COLLEGE

PETE SISTARE – THE APPRENTICE SCHOOL NEWPORT NEWS

MICHAEL KIMBRELL – PRESBYTERIAN COLLEGE

KAMAAL MCILWAIN – NEWBERRY COLLEGE

WILLIE HOOD – BENEDICT

MICHAEL WHETSTONE – CHARLESTON SOUTHERN

KEVIN MCAFEE – MARS HILL

CORVIS CRAWFORD –MARS HILL

KEYADD MILLER – PRESBYTERIAN COLLEGE

DEMITRI ANTHONY – COASTAL CAROLINA

TYLER WATKINS – COASTAL CAROLINA

SAM SEIGLER – THE CITADEL

BREYON WILLIAMS – PRESBYTERIAN COLLEGE

AJ GORDON – NEWBERRY COLLEGE

RONDREAS TRUESDALE – DELTA STATE, CHARLESTON SOUTHERN

TERREL WHITE – GRENVILLE TECH (NJ)

DILLON STEEN – METHODIST

MANNY MCCORD – NEWBERRY COLLEGE

AUSTIN GORDON – NEWBERRY COLLEGE